Osho Zen Tarot – nastavení zrcadla

 

Rozkrytí situace a výběr vhodných esencí provádím s pomocí 

Osho Zen Tarotu.

 

 

Osho Zen Tarot není věštecká metoda, neslouží k odhalování budoucnosti. To proto, že zen  klade důraz na přítomnost, na tady a teď. To je jediný okamžik pro naše sebevyjádření, pro naše myšlenky, pro naše činy. 

Minulost je vždy uzavřena a nelze ji měnit, nemůžeme nic přidat ani ubrat, můžeme na ni jen bez růžových brýlí pohlédnout a přijmout ji. Budoucnost můžeme měnit. Záleží na  záměru a rozhodnutí, které činíme v přítomném okamžiku. 

Tarot slouží k tomu, abychom se v tom nejdůležitějším okamžiku, v přítomnosti, dokázali správně orientovat.  Jsme nadáni schopností selektivního vidění – vidíme jen to, co chceme, co se nám líbí, co podporuje naši představu o světě a naší roli v něm. Zkreslení našeho vnímání si můžeme uvědomit v období, v němž věci nejdou podle našich představ, my jsme nespokojení a řád života přestane „dávat smysl“.

To je vhodná doba pro nahlédnutí do tarotových karet, které nastavují zrcadlo okamžiku, ukazují, co se děje tady a teď, bez odsuzování či srovnávání. Jsme-li k tomu ochotni, uvidíme v nich svůj konkrétní problém i cestu k jeho řešení.

Tarotové karty pracují s vizuálními symboly. Tyto symboly probouzejí vzpomínky a  vyvolávají asociace, inspirují a pomáhají pochopit dané téma. Můžeme na nich vidět (opět pouze jsme-li k tomu ochotni), čeho jsme sami ve svém životě strůjci, proč se něco děje a jak to můžeme změnit.

Jako doplněk při výkladu tarotu používám Andělské karty. Andělé radí vždy z pozice lásky a velmi napomáhají k přijetí dané situace.

Pomocí tarotu provádím též rodinnou terapii, při níž harmonizuji dítě současně s rodičem.